Thursday, 16 July 2020

تداخل میوه ها

میوه ها و سبزیجات همانطور که قبلا در #بازرگام گفتیم خواص مفید زیادی برای سلامتی و تندرستی انسان دارند و در رژیم غذایی سالم، میوه ها و سبزیجات دارای جایگاه طلایی ای هستند اما نباید از اصول صحیح مصرف آن ها در طول روز غافل شد زیرا مصرف بعضی میوه ها کنار هم بجای اینکه مفید باشد، برای ما مضر است. سلامت معده برای بدن یک مسئله ی مهم به حساب می آید و درست خوردن مواد غذایی است و عدم تداخل آن ها باهم سهم زیادی در این موضوع دارد.

در طب سنتی ایران، در ارتباط با خوردن میوه، چند اصل مهم وجود دارد اول اینکه از خوردن میوه های متنوع در یک وعده باید پرهیز کرد چرا که بعضی افراد با هدف جذب انواع ویتامین ها، همزمان اقدام به خوردن چند میوه میکنند در حالی که این رفتار به دلایلی از جمله تفاوت در سرعت هضم، مضر است حتی در بعضی شرایط باعث نفخ، درد معده و کاهش جذب مواد مفید میوه ها میشود لذا توصیه شده در هر وعده خوردن، فقط یک نوع میوه مصرف شود و در نوبت های بعد از نوع دیگری استفاده شود.

از لحاظ مزاج هم میوه ها دارای مزاج گرم یا سرد هستند که برای مصرف آن ها باید این نکته را هم در نظر گرفت.

محققان میوه ها را به ۴ گروه میوه های شیرین، میوه های اسیدی، میوه های غیراسیدی و میوه های خنثی تقسیم بندی کرده اند و معتقدند هنگام مصرف میوه ها یا تهیه سالادهای میوه باید دقت کرد تا از میوه های هم گروه استفاده کرد. برای تهیه سالاد  میوه  تنها افراد از میوه هایی استفاده کنند که در گروه میوه های شیرین قرار دارد زیرا استفاده از میوه های گروه های مختلفموجب بروز واکنش شیمیایی در بدن شده و مشکالتی را برای مصرف کننده، ایجاد می کند.ترکیب برخی میوه ها با یکدیگر نه تنها ممکن است سودی به همراه نداشته باشد، بلکه گاهی اوقات می تواند جان فرد را نیز در معرض تهدید قرار دهد.پس این میوه ها نباید با هم خورده شوند.

بازرگام برای شما گزارش کوتاهی را از میوه هایی که نباید باهم مصرف شود را تهیه کرده است تا بهترین ها را انتخاب کنید:

چه میوه هایی نباید باهم خورده شوند؟؟؟

 هویج و پرتقال

ترکیب هویج و پرتقال می تواند موجب شکل گیری سوزش سردل و رفلاکس صفراوی شود. آب هویج و پرتقال به صورت روزانه مصرف می شوند، اما باید به این نکته اشاره داشت که این کار می تواند به آسیب کلیه منجر شود. ترکیب این دو ماده غذایی گاهی اوقات می تواند کشنده باشد.

لیمو و پاپایا

از مصرف این ترکیب پرهیز کنید و همچنین، آن را به کودکان ندهید. ترکیب لیمو و پاپایا می تواند به شکل گیری کم خونی و مشکلاتی در زمینه سطوح هموگلوبین منجر شود.

موز و پودینگ

این ترکیب برای نوزادان می تواند کشنده باشد. ترکیب موز و پودینگ تولید سم را تحریک می کند و گوارش آن سخت و دشوار است.

.

 لیمو با میوه هایی شامل سیب درختی، موز، انجیر، خرما و میوه های شیرین، گوجه فرنگی، سیب زمینی و بلوط نمی سازد.

.

 انگوربا سیر خام، لیموترش، کرفس، کاهو، گوجه فرنگی، سبزی های خوردنی و میوه های روغنی یا روغن های نباتی مایع و هندوانه سازگار نیست.

.

شیر و پرتقال

هنگامی که آب پرتقال را به غلات صبحانه و شیر اضافه می کنید، در حقیقت گوارش آن را برای معده دشوار می سازید. معده توانایی پردازش نشاسته غلات صبحانه را ندارد و این می تواند به شکل گیری مشکلات سلامت منجر شود .

شیر و آناناس

این ترکیب می تواند به شکل گیری سردرد، معده درد، عفونت، اسهال و تهوع منجر شود. آناناس حاوی بروملین است و از این رو، هرگز نباید با شیر ترکیب شود. این ترکیب برای نوزادان بسیار خطرناک است.

لیمو و انبه هندی 

     این دو زمانی که با هم مصرف شوند . در بدن شما کم خونی ایجاد می کنند . هم چنین مشکلاتی برای هموگلوبین ایجاد می کند، و به همین دلیل است که شما هرگز نباید آن را به فرزندان خود بدهید.

 خربزه و طالبی را با میوه های دیگر مصرف نکنید:

بهتر است خربزه را با میوه های دیگر مصرف نکنید زیرا خربزه و طالبی، زودتر از میوه های دیگر هضم می شوند و زمان هضم میوه های دیگر با این دو میوه، متفاوت است و همین موضوع باعث کندی حرکت روده و هضم طولانی مدت  می شود. زمانی که خربزه و یا طالبی را با میوه های دیگر مصرف می کنید، عملکرد مناسب سیستم گوارش کاهش پیدا کرده و باعث نفخ و جمع شدن گاز می شود

میوه و ماست

مخلوط کردن میوه های ترش با محصولات لبنی، کاری است که خیلی افراد انجام می دهند ولی خوردن ماست و میوه ها با هم باعث گرفتگی سینوسی، سرما و سرفه می شود.

 خیار و لیمو و سبزیجات 

سبزیجات مانند بادمجان و گوجه فرنگی می تواند باعث معده درد شوند وقتی آن ها را با لیمو و خیار ترکیب کنید.

!هشدار= سبزیجات + میوه ها را با هم مصرف نکنید

از آن جا که میوه ها حاوی قند بیشتری هستند سبزیجات به سختی قابل هضم می شوند .آن ها در معده باقی می مانند در حالی که میوه ها را جذب می کند و سموم بیشتری تولید می کند ، باعث درد معده ، گاز ، عفونت ، اسهال ، و حتی سر درد می شوند ؛ هم چنین میوه ها دارای اسید بیشتری هستند بنابراین به معنای واقعی تقسیم و ارزش غذایی سبزیجات را کاهش می دهد ؛ حداقل ، شما باید اسید را از شیرینی جدا کنید

.

:توصیه ها

عدم ترکیب میوه های شیرین با میوه های اسیدی: این میوه ها با هم در تضاد بوده و ممکن است باعث بروز مشکلالتی برای سیستم گوارش شود.

.

میوه های ترش و شیرین را برای خوردن با هم مخلوط نکنید.

.

میوه های ترش با مواد پروتئینی به استثنای گردو ترکیب ناسازگاری دارد.

.

با مواد نشاسته ای، سبزی های سبز مصرف بشود.

.

با گردو و بادام، میوه های ترش یا سبزی های سبز را بخورید.

.

. کاهو: با لیمو، سیر، گوجه فرنگی، ترب، کرفس، هویج رنده شده، چغندر قرمز، شاهی، رازیانه، آرتیشو، گل کلم، شنگ، خیار، تره فرنگی، بادمجان و روغن های نباتی مایع و نارگیل، گردو و زیتون سازگاری دارد. 

.

سیب زمینی : با کاهو، کرفس، هویج، چغندر، ترب، کلم، گوجه فرنگی، سبزی و گل کلم و میوه هایی از قبیل: پرتقال، انگور، آناناس، زردآلو، میوه های شیرین، میوه های روغن دار، گالبی، سیب درختی و روغن های مایع می سازد، اما با برنج، لپه، لوبیا، ذرت، باقلا، عدس و میوه های کال و ترش و لیمو، نان ،جوانه گندم و بلوط سازگار نیست و همراه هم نباید میل شوند.

.

گوجه فرنگی : با تمام سبزی ها و میوه های روغن دار و روغن های نباتی مایع و نان، آرتیشو، موز، بادمجان، چغندر، هویج، گردو، لپه و لوبیا سازگاری دارد.

.

 پرتقال: با عدس، خرما، انگور، سیب درختی، گالبی، خربزه، هندوانه، میوه های شیرین دیگر از قبیل توت فرنگی، خرمالو، موز، زردآلو، هلو، انجیر و همچنین سیب زمینی و برنج می سازد. ولی با سبزی ها، ساالد کاهو و گوجه فرنگی، گردو، نارگیل، سیر، بادنجان و فلفل سبز نمی سازد.

.

از سالاد میوه استاندارد اجتناب کنید زیرا اساسا هضم مخلوط خربزه ، سیب ، آناناس ، موز ، توت فرنگی کند است . در عوض ، می توانید ، سمت یک کاسه توت فرنگی که شامل زغال اخته و تمشک باشد بروید

.

خوردن سیب به ‌مقدار کم پس از غذا، مقوی معده است و به هضم غذا کمک می‌‏کند؛ خوردن میوه «به» پس از غذا، مقوی معده و ملیّن است اما خوردن به پیش از غذا، باعث یبوست می‌‏شود؛ خوردن برخی میوه‌ها مانند موز و خربزه در صبح و به‌ صورت ناشتا مضر است.

.

غالب میوه ها نباید بلافاصله پس از غذا خورده شوند، مثلا خوردن میوه هایی مانند انگور، آلو، زردآلو، توت و موز پس از غذا باعث اختلال در هضم غذا میشود و مضر است.

.

:ترکیب سالم میوه ها

شیرین: موز، سیب، آلو، طالبی و هندوانه را شما می توانید با یکدیگر ترکیب کنید، زیرا حاوی اسید نیستند.

اسیدی: لیمو، پرتقال، بلوبری، انگور و گریپ فروت،  این میوه ها حاوی اسید سیتریک هستند و می توانند با یکدیگر ترکیب شوند.

نیمه اسیدی: تمشک، انبه، سیب و توت فرنگی، این میوه ها از محتوای اسید کمی برخوردار هستند .

خنثی: آووکادو، بادام، بادام زمینی، گردو و نارگیل، این میوه ها از محتوای ویتامین، چربی های سالم و پروتئین بالا سود می برند.

هشدار!!

خوردن برخی میوه ها همراه دارو توصیه نمیشود:

اسفناج=به افرادی که داروهای رقیق کننده خون و ضد انعقاد خون مانند وارفارین و کومادین مصرف می کنند، توصیه می شود که مصرف سبزیجات سبز رنگ به ویژه سبزیجات حاوی پتاسیم زیاد را کاهش دهند زیرا این کار مانع از تاثیر مطلوب داروهای ضد انعقاد خون می شود

موز= مصرف زیاد مواد غذایی سرشار از پتاسیم، ممکن است برای افرادی که از قرص های آرام بخش استفاده می کنند، مشکل ساز باشد. به ویژه برای کسانی که داروها را با هدف کاهش فشار خون مصرف می کنند. این مساله باعث افزایش میزان پتاسیم در بدن و درنتیجه افزایش تپش قلب دراین افراد می شود. موزهمچنین دارای تیامین است که یکی از اسیدهای آمینه است که ممکن است مصرف آن با برخی از داروها موجب افسردگی شود و آسیب هایی به فرد مصرف کننده دارو وارد کند

گریپ فروت= با وجود این که میوه گریپ فروت دارای ویتامین ب2 و فیبر و پتاسیم است، نوشیدن یک لیوان آب گریپ فروت ممکن است به تداخل این مواد به آنزیم های مهم معده منجر شده و درنتیجه موجب افزایش غلظت دارو درخون شود. ازاین رو، توصیه می شود که درصورت مصرف دارو، از نوشیدن آب گریپ فروت خودداری شود و به جای آن از آب پرتقال که دارای مزایای مشابه به گریپ فروت است، استفاده شود

.

امیدواریم #بازرگام توانسته باشید اطلاعات مفیدی در مورد مصرف میوه ها و تداخل آن ها با یکدیگر در اختیار شما گذاشته باشد.

www.bazargam.com                                                  پ.ص

انصراف از نظر

اپلیکیشن بازرگام برای Android و iOS در دسترس است.